Zadzwoń do nas: +421 919 225 799     E- mail: office@gluestream.eu
 WIDEO    |   WSPARCIE TECHNICZNE    |      |    
USZCZELKA TWORZONA W MIEJSCU (FIPG)

USZCZELKA TWORZONA W MIEJSCU (FIPG)

Technologia nakładania uszczelek typu Form-in-Place (FIPG) lub Cure-in-Place (CIP) w postaci płynnej 


Uszczelki płynne typu "form-in-place" są coraz częściej stosowane w celu zmniejszenia konieczności stosowania uszczelek o różnych rozmiarach i kształtach oraz w celu uzyskania lepszych właściwości uszczelniających uszczelek, czyniąc je bezspoinowymi.

Technologia FIPG jest szeroko stosowana w przemyśle samochodowym, elektronicznym, elektrycznym i oświetleniowym, gdzie wymagane jest osiągnięcie wysokich parametrów uszczelnienia i ochrony IP.Jednym z głównych obszarów działalności jest produkcja szaf elektrycznych, skrzynek rozdzielczych (DBbox), obudów elektrycznych. Drzwi puszek mają różne rozmiary i wymagane są różne wymiary uszczelnienia piankowego PU. Istnieje możliwość zmiany wymiarów uszczelek utwardzanych na miejscu w zakresie od 6 mm do 20 mm oraz modyfikacji gęstości uszczelek w zależności od wymiarów drzwi i właściwości uszczelniających w celu uzyskania wygodnego otwierania i zamykania drzwi elektrycznych puszek DB przy zachowaniu oszczędności w zakresie wymogów izolacyjnych.Nasze maszyny mogą być wyposażone w trójskładnikowy system nakładania PU, w przypadku produkcji drzwi szaf elektrycznych z szybami. W tym samym procesie produkcyjnym FIPG możliwa jest aplikacja zarówno uszczelki z pianki PU jak i kleju dwuskładnikowego PUR do przyklejania szyb. Producenci systemu klejenia PU oferują rozwiązanie, w którym zastosowano dwa składniki A (A i C) oraz wspólny składnik B. Nasza maszyna może nakładać bezspoinową uszczelkę piankową PU przez zmieszanie A i B, oraz tiksotropowy dwuskładnikowy PUR przez zmieszanie C i B do klejenia szkła do stali.

Technologia FIPG jest szeroko stosowana w produkcji obudów lamp ulicznych, gdzie projektowanie zewnętrznych słupów lampionów wymaga zastosowania technologii 3D. Nasz sprzęt wyposażony jest w system ruchu 3D, sterowany za pomocą systemu operacyjnego CNC firmy SIEMENS, który pozwala na precyzyjne nakładanie płynnych uszczelek poliuretanowych z dużą prędkością. Urządzenia Gluestream mogą być instalowane w liniach produkcyjnych, połączone z dowolnymi rodzajami zautomatyzowanych ramion i manipulatorów. Uszczelki poliuretanowe formowane na miejscu mają dużą prędkość utwardzania, co pozwala na pracę w trybie w pełni automatycznym.

Wiemy, jak ważne jest środowisko i dlatego stworzyliśmy nasze maszyny z systemem czyszczenia wodą, aby zmniejszyć zużycie rozpuszczalników w procesie czyszczenia głowicy mieszającej.
 
 

Nasi inżynierowie codziennie ulepszają nasze maszyny, aby zapewnić naszym klientom wysokiej jakości maszyny FIPG.

Poniżej możesz odkryć maszyny Gluestream technologii FIPG do precyzyjnego nakładania i mieszania :FIPG 2.1 FOAM CNC

FIPG 2.1 PIANKOWY CNC

FIPS 2.1 SEALANT CNC

FIPS 2.1 MASZYNA USZCZELNIAJĄCA CNC